Projekty

 Konferencje Konsultingu

Od kilku lat charakterystycznym projektem Koła jest coroczna konferencja konsultingu. W roku 2009 oraz 2010 wydarzenie miało charakter ogólnopolski. W kolejnej jego odsłonie w roku 2011 i 2012 konferencja została rozszerzona na skalę międzynarodową. Gościliśmy u nas gości z całej Polski, a także m.in. z Litwy, Słowacji, Ukrainy.  Podczas dwóch dni poruszane są tematy szeroko powiązane z konsultingiem. Pracownicy naukowi, doktoranci, a także sami studenci mają okazję wypowiedzieć się na ten temat. Nieodzownym punktem każdej konferencji jest oczywiście szeroko pojęta integracja.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY: https://www.facebook.com/KonferencjaKNK/

Akademia Doradztwa Biznesowego 

ADB to cykl szkoleń dotyczący tematyki doradztwa biznesowego, odbywających się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Szkolenia mają wysoką jakość merytoryczną, a każdy uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający uczestnictwo. W semestrze letnim odbędzie się już VI edycja ADB. Na którą już teraz zapraszamy! 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY: www.facebook.com/AkademiaDoradztwaBiznesowego

Akademia Lidera

Akademia Lidera są to warsztaty z zakresu przywództwa oraz pracy w grupie skierowane do młodych początkujących liderów. Na przełomie lutego i marca 2017 odbędzie się pierwsza edycja projektu.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY: https://www.facebook.com/AkademiaLidera/

Liga Konsultantów

Liga Konsultantów to zupełnie nowy projekt członków Koła Naukowego Konsultingu, którego pierwsza edycja odbyła się pod czujnym okiem sponsora głównego i partnera strategicznego czyli firmy KPMG!

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY www.ligakonsultantow.uek.krakow.pl

W roku 2013 do uczestnictwa w Lidze Konsultantów zaprosiliśmy studentów UEK. Do finału rozgrywek dopuszczonych zostało 15 zawodników z najlepszym wynikiem uzyskanym w drodze aplikacji on-line dostępnej na stronie internetowej wydarzenia. To oni na przestrzeni miesiąca zmierzyli się w czterech konkurencjach, z których każda sprawdziła inne kompetencje i umiejętności niezbędne w karierze konsultanta:

- Rozpoczęcie sezonu- test logiczno-analitycznym oraz test wiedzy z zakresu konsultingu, ekonomii, zarządzania przygotowany przez firmę Philip Morris.
-Rozgrywki międzynarodowe – zadania sprawdzające umiejętności językowe (Centrum Języka Angielskiego Access),
-Faza grupowa – zadania sprawdzające umiejętności miękkie, przygotowane przez YPI Consulting
-Mecz na szczycie – biznesowe case-study przygotowane przez firmę KPMG

Zwycięzcy zostali hojnie obdarowani wspaniałymi nagrodami. Już zaczynamy planować następną edycję!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Akademia Konsultingu

Z podobną cyklicznością realizujemy projekt „Akademia Zarządzania”. Do tej pory współpracowaliśmy z Allior Bankiem,  firmą VALEO oraz Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów S.A. Wydarzenie, ma na celu zaprezentowanie studentom w teorii, a następnie w praktyce rodzaje zarządzania w każdej z danych firm. Pierwszym etapem takiego projektu jest wykład przeprowadzony przez jednego z pracowników naukowych. Następnie osoba odpowiedzialna za system zarządzania w firmie opowiada jak proces ten wygląda u nich. Ostatnim etapem jest bezpośrednia wizyta w firmie, oraz przekonanie się „na własne oczy”  o słuszności wyboru konkretnej metody zarządzania.

Dni Konsultingu

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla naszego Koła są Dni Konsultingu. Staramy się w jednym miejscu gromadzić firmy, które profesjonalnie zajmują się tą sztuką zarządzania. Chcemy pokazać studentom, że konsulting to bardzo aktualny temat. Dodatkowo naszym celem jest stwarzanie możliwości spotkania się pracodawcy z potencjalnymi, przyszłymi pracownikami i stwarzanie szans na pomyślną współpracę dla obu stron.